नेकपाभित्रको विवाद समाधानका लागि यी ११ नेताको यस्तो तयारी

काठमाडौं । नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा)भित्रको विवाद उत्कर्षमा पुगेका बेलामा कृषिमन्त्री घनश्याम भुषालको संयोजनमा स्थायी कमिटीका झण्डै एकदर्जन नेताहरुले बिहीबार छलफल गरेका छन् ।

कृषि मन्त्रालयको हलमा कृषिमन्त्री भुसालसहित प्रदेश ५ का मुख्यमन्त्री शंकर पोखरेल, परराष्ट्रमन्त्री प्रदीप ज्ञवाली, उर्जामन्त्री वर्षमान पुन, पर्यटनमन्त्री योगेश भट्टराई, वनमन्त्री शक्ति बस्नेत, स्थायी कमिटी सदस्यहरु सुरेन्द्र पाण्डे, टोपबहादुर रायमाझी, जनार्दन शर्मा, मणि थापा र विष्णु रिमाल सहभागी थिए ।

दोस्रो तहका नेताहरुले तत्काल सडक प्रदर्शन र आरोप प्रत्यारोप रोकेर पार्टी एकताको पक्षमा नेतृत्वदायी भूमिका निर्वाह गर्ने तयारी गरेका छन् । नेताहरुले सडक प्रदर्शन र सामाजिक सञ्जालमा आएका टिप्पणी वातावरण थप बिग्रिएको निष्कर्ष पनि निकालेका छन् ।

सामाजिक सञ्जालको गलत टिप्पणी र सडक प्रदर्शन रोक्न पहल गर्ने जिम्मेवारी भुषाललाई दिइएको एक नेताले नागरिकखबरलाई जानकारी दिए । प्रधानमन्त्रीसमेत रहेका नेकपा अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीको निर्देशनमै सडक प्रदर्शन चर्किएको छ ।

सडक प्रदर्शनका क्रममा नेताहरुलाई भारतीय दलाल भनेर टिप्पणी गरेपछि नेकपा कार्यकारी अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ले तत्काल प्रदर्शन रोक्न अर्का अध्यक्ष ओलीलाई आग्रह गरेका थिए । तर ओलीले त्यसलाई अस्वीकार गरेका थिए ।

शुक्रबार, असार २६, २०७७ मा प्रकाशित

सम्बन्धित सामाग्री