मन्त्रीहरुसँग प्रधानमन्त्रीले दिए बल प्रयोगको चेतावनी

काठमाडौं । राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीसँग भेटे लगत्तै प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले शनिवार साँझ सरकारमा सहभागी मन्त्रीहरुसँग परामर्श गरेका छन् । प्रधानमन्त्रीले राष्ट्रपति भण्डारीसँगको करिब डेढ घण्टा लामो छलफलपछि आफ्नो निवास बालुवाटार फर्किएपछि उनले मन्त्रीहरुसँग छलफल गरेका हुन् ।

छलफलमा आफू र राष्ट्रपति विरुद्ध गम्भीर षडयन्त्र भएको भन्दै मन्त्रीहरुलाई कुन कित्ता रोज्ने भन्दै प्रश्न गरेका थिए ।

नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा)मा विवाद बढ्दै गएपछि बहुमत नेताहरुले प्रधानमन्त्री ओलीलाई राजीनामा दिन माग गरेका छन् । प्रधानमन्त्रीको मन्त्रीहरुसँग भएको यसप्रकारको प्रस्तुति पश्चात राजनीतिक वृतमा उनले कुनै असंवैधानिक कदम त चाल्ने होइनन् भन्ने आशंका गर्न थालिएको छ ।

यसअघि बिहिवार उनले स्थायी समिति बैठकलाई नै असर पुग्ने गरी संसद्को बजेट अधिवेशन अन्त्य गर्न राष्ट्रपतिलाई सिफारिस गर्ने निर्णय गराएका थिए । सत्तारूढ नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) का शीर्ष नेता तहमा विभिन्न विषयमा विवाद देखिँदै आएको छ । यसका कारण स्थायी कमिटी बैठकसमेत पटकपटक स्थगित हुँदै आएको छ ।

आइतवार, असार २१, २०७७ मा प्रकाशित

सम्बन्धित सामाग्री