भारतका पूर्वकप्तानसमेत रहेका प्रशिक्षक रवि शास्त्रीको चर्को आलोचना

नयाँ दिल्ली – भारतले इङ्ल्यान्डविरुद्धको टेस्ट शृंखलामा ४–१ को लज्जाजनक हार बेहोरेपछि प्रशिक्षक रवि शास्त्रीको चर्को आलोचना भएको छ । टेस्टको शीर्ष टोली भारतको अवे खेलमा यो लगातार दोस्रो हार हो।यसै वर्षको सुरुमा दक्षिण अफ्रिकासँग हारेको भारत इङ्ल्यान्डमा पनि पराजित भएको थियो । नेभेम्बरमा हुने अस्ट्रेलिया भ्रमण तथा अर्को वर्ष हुने विश्वकपको मुखमा भोगेको यो पराजयले प्रशिक्षक शास्त्रीमाथि दबाब चुलिएको छ । त्यसअघि अर्को साता भारतले चिर प्रतिद्वन्द्वी पाकिस्तानविरुद्ध खेल्दै छ।  भारतका पूर्वकप्तानसमेत रहेका प्रशिक्षक शास्त्रीले केही समयअघि आफ्नो टोली भारतको १५ वर्ष यताकै सबैभन्दा राम्रो भएको बताएका थिए। भारत आफ्नो लयमा छ तर स्कोरकार्ड हेर्दा ४–१ को अवस्था छ र भारत त्यति राम्रो पनि छैन जति हुनुपथ्र्यो । ओभलमा सम्पन्न अन्तिम टेस्ट १ सय १८ रनले पराजित भए पनि शास्त्रीले आफ्नो प्रशंसा गरिरहेका थिए । ‘पछिल्लो तीन वर्षको नतिजा हेर्ने हो भने विदेशमा ९ खेल र तीन शृंखला जितेको छ । पहिल्लो १५–२० वर्षमा कुनै पनि भारतीय टोलीले यस्तो छोटो समयमा यो सफलता पाएका छैनन् । शास्त्रीले ६ राष्ट्र सम्मिलित एसिया कपमा राम्रो गर्दै आलोचना कम गर्न सक्छन् । युनाइटेड अरब इमिरेट्समा हुने प्रतियोगितामा कप्तान विराट कोहलीलाई आराम दिइएको छ । कोहलीको अनुपस्थितिमा भारतीय टोलीको नेतृत्व रोहित शर्माले गर्नेछन् । सेप्टेम्बर ९ मा हुने पाकिस्तानविरुद्धको खेल शास्त्रीका लागि अवसर बन्न सक्छ । भारतले अस्ट्रेलिया जानुअघि वेस्ट इन्डिजसँग घरेलु मैदानमा २ टेस्ट खेल्नेछ।भारत आफ्नो लयमा छ तर स्कोरकार्ड हेर्दा ४–१ को अवस्था छ र भारत त्यति राम्रो पनि छैन जति हुनुपथ्र्यो । विदेशमा यो लगातार दोस्रो हार हो।

शुक्रबार, भदौ २९, २०७५ मा प्रकाशित

सम्बन्धित सामाग्री